Најнови вести

Вести во 13 часот

sitel.com.mk
Вардар се излеа кај демиркаписко Бистренци
Водата на реката Вардар се излеа кај селото Бистренци и дојде близу пумпата со која селото се снабдува со вода. Од излеаните води на Вардар блокиран е и патот…
mkd-news.com
Еве како лесно да ги исчистите радијаторите
Грдите траги на прашина од радијаторите ќе исчезнат ако ги истриете со крпа натопена во сок од лимон. Радијаторите полесно ќе ги одржувате ако ги миете еднаш…
kajgana.com
Ограбена обложувалница во Куманово
Две маскирани лица синоќа ограбиле спортска обложувалница во Куманово, при што однеле 100.150 денари. Еден од разбојниците вперил пиштол преку стаклото од…
plusinfo.mk
ГАЛЕРИЈА Овие секси новинарки се „смрт“ за спортистите!
Млади, убави, паметни и фатални за фудбалерите! ТВ водителките се меѓу оние кои најлесно доаѓаат до телефонските броеви на светски популарните фудбалери, а…
kafepauza.mk
Храна која го смирува надразнетиот желудник
Постојат неколку проблеми со варењето кои можат да се решат на многу начини, меѓу другото и со помош на следнава исхрана......
plusinfo.mk
Велешанец облеан во крв и во несвест најден на улица
Велешанец е повреден и во неконтактибилна состојба пренесен на лекување во Медицинскиот центар во Велес, откако вчера анонимен граѓанин пријавил дека го нашол…
plusinfo.mk
Откриени уште 13 имигранти
Осум Сиријци и петмина од Авганистан вчера се откриени во обид нелегално да поминат низ земјава.
kurir.mk
ВИДЕО: Сред грабеж на златара и испаднаа гаќите
Жена без било каква маска и со огромен камен упадна во златара со намера да ја ограби.
sitel.com.mk
Велешанец пронајден во бессозние и облеан во крв се бори за живот
Вчера околу 03,00 часот во СВР-Велес од страна на итната медицинска помош е пријавено дека истите добиле повик од анонимен граѓанин кој пријавил дека на…
sitel.com.mk
Познати две 1/4 финали двојки кај дамите на АО
На првиот Гренд слем годинава, Австралија опен (АО), комплетирани се првите две четвртфинални двојки на женскиот дел од турнирот. Марија Шарапова против Еужени…
sitel.com.mk
Петорица Сиријци пронајдени пред поплавената Лакавица, возачот во бегство
Вчера утро околу 08,30 часот при извршување на редовните работни задачи униформирани полициски службеници од ПС за БПС-Штип, пред с.Лакавица забележале товарно…
kajgana.com
Колку време е потребно за да преболите раскинување на врска?
По раскинувањето на љубовна врска речиси сите минуваат низ тежок период во кој се обидуваат да ја преболат личноста и да се соочат со раскинувањето. Прашањето…
zazabava.com
Селма Хајек е неверојатна во новиот акционен филм
Селма Хајек по пауза од 2 години, поточно по улогата во комедијата Grown Ups 2 се враќа на големото платно. Таа има... read more
kurir.mk
Словенците го провоцираат Вугринец: Вуги, оди си дома!
Од 16:30 часот Македонија и Словенија ќе се сретнат во натпревар од осминафиналната фаза од Светското првенство во ракомет во Катар.
kurir.mk
Словенечкиот селектор со големи провокации пред мечот!
Во пресрет на денешниот дуел со Словенија, селекторот на нашиот противник Борис Денич беше расположен за провокативни изјави, пренесува АЛФА.
mkd.mk
Зорман: Вуги, ќе си одиш ли утре дома? (ФОТО)
Словенечкиот ракометар Урош Зорман, преку својот твитер профил го провоцира македонскиот репрезентативец, Ренато Вугринец.
a1on.mk
Неуспешен втор обид за извлекување од морето на трупот на авионот на „Ер Азија“
Вториот обид за извлекување на трупот од урнатиот авион на „Ер Азија“ од дното на Јаванското Море, заврши без успех, откако се скина јажето кое ги држи…
a1on.mk
Сириски мигранти откриени во Гевгелиско и Штипско
Осум мигранти од кои петмина Авганистанци и тројца Сиријци се откриени доцна синоќа на автопатот Гевгелија – Скопје во близина на село Мрзенци кај…
a1on.mk
Вардар се излеа кај демиркаписко Бистренци
Водата на реката Вардар се излеа кај селото Бистренци и дојде близу пумпата со која селото се снабдува со вода. Од излеаните води на Вардар блокиран е и патот…
sky.mk
Press24: Порно видео во компјутерот на ексдиректорот на ДБК
Девојчиња на возраст од околу 10 години се наоѓаат на повеќе фотографии и едно видео со порнографска содржина пронајдени во компјутерите на ексдиректорот на…
plusinfo.mk
Отворено писмо од професорите во „Орце Николов“: Штрајкуваме!
Овој штрајк е наш апел за подигнување на свеста на наставниците дека имаат лична и морална одговорност да изразат солидарност и почитување на работничките…

Вести во 12 часот

doktori.mk
Македонија ќе добие Државна кардиохирургија
Македонците ќе добијат нова Државна кардиохирургија, ова беше одлуката на владата на последната седница. За околу два месеца се планира отпочнување со работа…
doktori.mk
Ви се случила ли ејакулација во сон? Треба ли да се загрижите?
Се смета дека првиот оргазам децата го доживуваат во сон, па затоа се смета дека ејакулација во сон е нешто што е типично за тинејџери. Сепак не е така,…
kurir.mk
Трагедија: Жена се удави во Конска река
Во коритото на Конска река во атар на с.Моин–Гевгелија, вчера пронајдена е удавена Б.М.(1956) од истото село.
kurir.mk
Малолетници вандализирале автомобил и нападнале три лица
Група малолетни лица на возраст од 14 до 16 години вандализирале автомобил, при што ги загрозиле трите лица кои се наоѓале во него.
kurir.mk
СКАНДАЛ: Верушевски поседувал снимки од секс со 10-годишно девојче
Девојчиња на возраст од околу 10 години се наоѓаат на повеќе фотографии и едно видео со порнографска содржина пронајдени во компјутерите на Зоран Верушевски,…
plusinfo.mk
Трагедија во Ваљево: Мртва жена во автомобил, сопругот обесен на дрво
Две безживотни тела пронашла полицијата утрово околу 10 часот во близина на селото Мионице, кај Ваљево, Србија.
sitel.com.mk
Хорор во Аеродром: Група насилници со безбол палки нападнале тројца скопјани
Вчера околу 22,15 часот во Скопје на бул.„Јане Сандански“бр.65, поточно на паркингот пред продавницата „Стокомак“, К.М.(1996) од Скопје, кога влегол во…
sitel.com.mk
Велешанец пронајден во бесозние и облеан во крв се бори за живот
Вчера околу 03,00 часот во СВР-Велес од страна на итната медицинска помош е пријавено дека истите добиле повик од анонимен граѓанин кој пријавил дека на…
sitel.com.mk
Неверојатен меч меѓу Киргијас и Сепи на Австралија опен
Љубителите на тенисот имаа можност да уживаат во еден од најинтересните мечеви на Отвореното првенство на Австралија. Во дуелот од 4.коло на Австралија опен,…
sitel.com.mk
Кавадарчанец фатен како пренесува странски мигранти
Синоќа во 23,00 часот на автопатот Гевгелија-Скопје, во близина на с.Мрзенци, кај м.в.„Подвозник Мрзенци“, од страна на полицајци од граничниот премин…
doktori.mk
Воспаление на јајниците (oophoritis)
Воспаление на јајниците е секогаш придружено со воспалението на јајцеводите (salpingitis) и заеднички оваа состојба го добива името adnexitis. Болеста најчесто…
mkd-news.com
Видео: Најопасниот пат на светот – ќе ве изненади каде води
Ова е стазата на која и на најхрабрите им застанува кнедла во грлото. Се наоѓа на планината Хуа Шан во Кина. На самиот крај се наоѓа нешто поради кое оваа…
kanal77.com.mk
Штип-Водата се уште не е за пиење
Анализите направени во ЈП Исар покажуваат дека водата за пиење е исправна и бактериолошки и хемиски.Сепак се додека не се добие потврда на анализите од…
sky.mk
Нема да верувате што пронајде полицијата во товарно возило Мерцедес
На 24.01.2015 година во 23,00 часот на автопатот Гевгелија-Скопје, во близина на с.Мрзенци, кај м.в.„Подвозник Мрзенци“, од страна на УПС од ПС за ГН и…
sky.mk
Со сменет вин број на возилото сакал да излезе од Македонија, но полиција...
На 24.01.2015 година во 16,00 часот на ГП„Јажинце“ на излез од РМ при гранична контрола се пријавил Б.С.(1988) од Приштина со ПМВ„БМВ“ со косовски регистерски…
a1on.mk
Убиен во 1925, а главата му ја кремирале во 2014 година
Главата на германскиот сериски убиец Фриц Харман, познат како хановерски касапин е кремирана во 2014 година, а пред тоа цели 89 години е чувана во формалин на…
a1on.mk
Ограбена обложувалница во Куманово
Во спортската обложувалница „Моцарт“ во Куманово, доцна синоќа две маскирани лица од кои едното вооружено со пиштол, извршиле разбојништво. Од вработената…
a1on.mk
Неверојатен меч меѓу Киргиос и Сепи на Австралија опен
Љубителите на тенисот имаа можност да уживаат во еден од најинтересните мечеви на Отвореното првенство на Австралија. Во дуелот од 4.коло на Австралија опен,…
a1on.mk
Познати две четвртфинални двојки кај дамите на Австралија опен
На првиот Гренд слем годинава, Австралија опен (АО), комплетирани се првите две четвртфинални двојки на женскиот дел од турнирот. Марија Шарапова против Еужени…
press24.mk
Трагедија во Гевгелија: Пронајдена мртва жена
По наредба на јавен обвинител телото на починатата е предадено на фамилијата за погреб.
press24.mk
ЕКСЛУЗИВНО: Верушевски поседувал снимки од секс со 10 годишни девојчиња
Девојчиња на возраст од околу 10 години се наоѓаат на повеќе фотографии и едно видео со порнографска содржина пронајдени во компјутерите на Зоран Верушевски,…
mkd-news.com
Дали сте урочени – како да знаете и како да се заштитите
Многу луѓе ширум светот мислат дека со помош на нашите мисли или со поглед полн со завист можеме да нанесеме, болка, повреда па дури и смрт на други личности.…
zazabava.com
Знаете ли која е оваа пејачка? (видео)
Мала помош - не е Бијонсе... иако изгледа така! Пејачката го објави ова видео на Инстаграм со опис: Мамурни на... read more
a1on.mk
СОНК бара работна група да утврди кога се доставени неговите барања до ресорните министерства
Раководството на СОНК бара да се формира работна група со задача врз основа на целокупна документација да утврди кога се доставени барањата до ресорните…
plusinfo.mk
Прес24: Едно порно видео и неколку фотографии најдени во компјутерот на Верушевски
Фотографии со девојчиња на возраст од 10 години и едно видео со порнографска содржина пронајдени се во компјутерите на Зоран Верушевски, дознава Пресс24 од…
plusinfo.mk
Георгиевски за Слободна Европа: Власта не оддалечува од ЕУ, не зближува со Србија
Лидерот на ВМРО-НП во интервјуто за Радио Слободна Европа прашува зошто во Македонија не би можело да има техничка влада исто како на последните два изборни…
kurir.mk
Северина е љубоморна на сите што се викаат Ивана
Атрактивната поп пејачка Северина Вучковиќ за време на нејзиното гостување во емисијата „Премиера“ сподели моменти од нејзиното детство.
sitel.com.mk
Од утре екстерно тестирање
Министерството за образование и наука и Државниот испитен центар информираат дека во периодот од 26 до 30 јануари ќе се спроведе екстерната проверка на…
sitel.com.mk
Ограбена спортска обложувалница во Куманово
Синоќа околу 22,56 часот во Куманово на ул.„Илинденска“, во спортската обложувалница „Моцарт“, 2 лица маскирани со маски на главите од кои едното вооружено со…
sitel.com.mk
Пијан струмичанец го демолирал Центарот за социјални работи во Струмица
Вчера во 15,20 часот во Струмица на ул.„Ленинова“, во просториите на Меѓуопштинскиот центар за социјални работи-Струмица, А.К.(1973) од Струмица, фрлил тула со…
libertas.mk
(ВИДЕО) Поцков: Во Гевгелија на секој посилен ветер летаат кровови
Прес конференција на претседателот на ОО на СДСМ Гевгелија Сашо Поцков: Почитувани гевгеличани, сограѓани, почитувани жители на населените места во општина…
sitel.com.mk
Хрватите не ја сакаат Сандра Африка
Откако српската турбо фолк пејачка Сандра Африка најави концерт на Загорје, Хрватска граѓаните на овој град не сакаат ни да ја слушнат ни да ја видат…
sitel.com.mk
Пронајдена мртва жена во Гевгелија
Трагедија ја потресе Македонија откако вчера околу 11 часот во коритото на Конска река во атарот на селото Моин во Гевгелија, била пронајдена удавена…
sitel.com.mk
Верушевски поседувал снимки од секс со 10 годишни девојчиња
Девојчиња на возраст од околу 10 години се наоѓаат на повеќе фотографии и едно видео со порнографска содржина пронајдени во компјутерите на Зоран Верушевски.…
sitel.com.mk
СОНК бара работна група да утврди кога се доставени неговите барања до ресорните министерства
Раководството на СОНК бара да се формира работна група со задача врз основа на целокупна документација да утврди кога се доставени барањата до ресорните…
kajgana.com
Грција и екстрадираше на Македонија жена макро осудена на затворска казна
Министерството за внатрешни работи соопшти дека успешно ја заврши екстрадицијата на 54 годишната Жанета Баша од Гостивар. Истата беше преземена од грчките…
kafepauza.mk
Како да излезете на крај со овие 4 видови иритантни пријатели?
Пријатели чии навики понекогаш знаат да нè полудат, но за среќа, можеме да им помогнеме да се променат со само еден искрен разговор....
plusinfo.mk
СОНК бара работна група да утврди дека штрајк има
„На крајот предлагаме, или поточно кажано, ќе побараме, каков и да е наодот на работната група, истиот јавно да биде објавен со потписи на членовите од…
plusinfo.mk
Заводникот од „Вовед во анатомија“ се разведува после 15 години брак
Славниот актер Патрик Демпси (49), попознат по улогата на лекар во серијата „Вовед на анатомија“, се разведува од сопругата Џулијан (49).
kurir.mk
Словенците со нов бек против Македонија
Како и што очекувавме и како што најави вчера нашиот селектор Ивица Обрван, Клемен Цехте е вметнат во тимот на Словенија за денешниот меч со Македонија. Борис…
a1on.mk
ВИДЕО: Американски разузнавачи го истражуваат убиството на заложникот на ИСИС
Американските разузнавачки агенции се обидуваат да ја потврдат автентичноста на аудио записот во кој се тврди дека припадници на ИСИС убиле еден од јапонските…
a1on.mk
ВИДЕО: Писмо на патничка од Титаник продадено за 12.000 долари
Писмото на една патничка која го напуштила Титаник во моментот на несреќата во речиси празен чамец за спасување, поради што подоцна е ставена на столбот на…
a1on.mk
ВИДЕО: Проруски сепаратисти гранатирале украински град
На интернет се појави видео запис од гранатирање на украинскиот град Мариупол, при што настрадале најмалку 30 лица, а оштетени се и неколку возила. Имено…
a1on.mk
Во Конска река пронајдена удавена жена
Во Конска река вчера е пронајдено телото на Б.М.(1956) од селото Моин, Гевгелиско. Според полицијата, се работи за несреќен случај. Жената се удавила,  а на…
sky.mk
УТРОВО - ЛОКВИ КРВ НА УЛИЦИТЕ ВО ВЕЛЕС: Пронајден маж како лежи тешко повреден
На 24.01.2015 година околу 03,00 часот во СВР-Велес од страна на ИМП е пријавено дека истите добиле повик од анонимен граѓанин кој пријавил дека на ул.„Лазе…
sky.mk
Две маскирани лица, едниот вооружен со пиштол влегле во обложувалница и..
На 24.01.2015 година околу 22,56 часот во Куманово на ул.„Илинденска“, во спортската обложувалница „Моцарт“, 2 лица маскирани со маски на главите од кои едното…
sky.mk
Струмичанец го демолирал социјалното во Струмица
На 24.01.2015 година во 15,20 часот во Струмица на ул.„Ленинова“, во просториите на ЈУМЦСР-Струмица, А.К.(1973) од Струмица, фрлил тула со која го искршил…
sky.mk
Масовна тепачка во Аеродром - искршени шофершајбни, причинета материјална штета
На 24.01.2015 година околу 22,15 часот во Скопје на бул.„Јане Сандански“бр.65, поточно на паркингот пред продавницата „Стокомак“, К.М.(1996) од Скопје,
sky.mk
Полицијата забележала камион без возач, но кога го отвориле багажниот простор...
На 24.01.2015 година околу 08,30 часот при извршување на редовните работни задачи униформирани полициски службеници од ПС за БПС-Штип, пред с.Лакавица…
mkd-news.com
Да останеше со нас Тоше денеска ќе наполнеше 34 години – Фото од неговите родендени
Требаше да биде неговиот 34-ри роденден, но се само сеќавања, чествување за неговиот голем талент, за неговото големо хумано срце. Најсилната од сите пораки,…
zazabava.com
Кели Брук си призна: Немам среќа во љубовта
Моделот со заносни облини Кели Брук ја призна својата грешка кога се врските во прашање. Со оглед на тоа дека нема... read more
zazabava.com
Форд објави видео од новиот Focus RS
Задржете го вишокот адреналин само уште десетина дена - долго очекуваниот Ford Focus RS конечно стигнува на...
kajgana.com
Шишенцата мора да бидат правилно наместени
Рафаел Надал е познат како играч кој има доста ритуали, а еден од нив е начинот на кој ги мести шишенцата. Досега често пати се има случувано тој самиот да…
kurir.mk
Пијан струмичанец направил драма- фрлал тули и кршел, па се трезнел во полиција
Вчера во Струмица на ул.„Ленинова“, во просториите на ЈУМЦСР-Струмица, А.К.(1973) од Струмица, фрлил тула со која го искршил стаклото на просторијата, по што…
kurir.mk
Ограбена обложувалница во Куманово
Непознати маскирани лица ја ограбиле кумановската обложувалница „Моцарт“.
sitel.com.mk
Неуспешен втор обид за извлекување од морето на трупот на авионот на „Ер Азија“
Вториот обид за извлекување на трупот од урнатиот авион на „Ер Азија“ од дното на Јаванското Море, заврши без успех, откако се скина јажето кое ги држи…
plusinfo.mk
ВИДЕО Поцков: Гевгелија се потопи од 7-минутен град, тоа е невреме или негрижа?
Во Гевгелија на секој посилен ветер летаат кровови, поради половично спроведени тендери, а целосно исплатени суми. На секој посилен дожд улиците се поплавени,…
a1on.mk
ВИДЕО: Исповед на жртва на комунална полиција од Србија
Видео записот од апсењето на жена на автобуска станица, поради тоа што кај себе немала Бус плус картичка за јавен превоз во Земун предизвика бурни реакции на…
press24.mk
Трагедија ја потресе Гевгелија: Пронајдена мртва жена
По наредба на јавен обвинител телото на починатата е предадено на фамилијата за погреб.
sky.mk
Љубчо Георгиевски: Власта сака да нѐ одалечи од западот и да нѐ спои со Србија!
Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски во неделното интервју за Радио слободна Европа вели дека власта на Никола Груевски има…
sky.mk
Се удави жена во Гевгелиско
На 24.01.2015 година околу 11,00 часот во коритото на Конска река во атар на с.Моин–Гевгелија, пронајдена е удавена Б.М.(1956) од истото село. Увид на лице…
libertas.mk
Екстрадирана Жанета Баша, осудена за трговија со малолетни лица
Грчките органи на прогонот ја екстрадираа 54-годишната Жанета Баша од Гостивар која е пренесена во затворот Идризово на издржување на пресудената затворска…
mkd-news.com
Феноменално: Еве каде да најдете рецепт за ручек според она што го имате во фрижидер
Имате во фрижидер од се по малку и не знаете што да зготвите? Оваа интернет страница дава интересни рецепти со остатоци од храна. Доколку во фрижидер имате…
a1on.mk
Повредени неколку демонстранти во Сана
Неколку лица се повредени денеска во близина на Универзитетот во Сана, кога шиитската милиција отворила оган со цел да ги растера насобраните демонстранти и…
sitel.com.mk
Надал и Бердих ќе играат во 1/8 финалето на АО
Шпанецот Рафаел Надал и Чехот Томаш Бердих ќе играат меѓусебно во осминафиналето на првиот Гред слем годинава, отвореното тениско првенство на Австралија (АО).…
sitel.com.mk
Македонец успеа да и побегне на полицијата
Во 10 часот и 30 минути во текот на вчерашниот ден, на магистралниот пат Радовиш-Штип, кај селото Лакавица, полициски службеници запреле возило. Возачот откако…
kurir.mk
Трагедија: Мртва жена пронајдена во автомобил, сопругот обесен на дрво до неа
Утрово околу 10 часот полицијата од Ваљево пронајде две безживотни тела во близина на селото Мионице.
plusinfo.mk
ВИДЕО+ФОТО Не заборава: Лав го прегрнува човекот што му го спасил животот!
Валентин Грунер го спаси лавот Сирга од сигурна смрт откако неговиот чопор го напуштил уште кога бил младенче.
mkd.mk
МОН, срам да ви е!
Ваков тероризам во високото образование на Република Македонија НИТ ЗНАЕМЕ, НИТ СМЕ ВИДЕЛЕ, НИТ СМЕ ПОСВЕДОЧИЛЕ! Ова не е закон, ова е терористички акт! Вие не…
mkd.mk
Тодоров во ненајавена полноќна посета на кумановската болница, заспан доктор, пушење...
Министерот за здравство Никола Тодоров со членови од неговиот кабинет синоќа по полноќ, ненајавено ја посетиле општата болница во Куманово.
sitel.com.mk
Повредени неколку демонстранти во Сана
Неколку лица се повредени денеска во близина на Универзитетот во Сана, кога шиитската милиција отворила оган со цел да ги растера насобраните демонстранти и…
press24.mk
Кој ќе и биде противник на Македонија по победата над Словенија - како изгледа нашиот пат до финалето
Франција би бил противникот на Македонија доколку попладнво нашите момци успеат да извојуваат победа против Словенија.
kurir.mk
Еве како Македонија може да се пласира на Олимпијадата во Рио
Светското првенство кое денес влегува во елиминационата фаза е само првиот филтер кој ќе ги даде учесниците на машкиот ракометен турнир на летните Олимписки…
plusinfo.mk
Подведувачка на малолетнички доби затвор од 10 години
Жанета Баша (54) од Гостивар, осудена на казна затвор од 10 години за трговија со малолетно лице, екстрадирана е од Грција, каде е уапсена во септември лани, и…
a1on.mk
Кралски дочек на Обама во Индија
На американскиот претседател Барак Обама денеска во Индија му е приреден „кралски“ дочек, каде ќе престојува во тридневна посета, со цел изградба на…
a1on.mk
Бердих во осминафиналето на Австралија опен
Чехот Томаш Бердих одигра три сета во дуелот со домашниот тенисер Бернард Томиќ и го победи со резултат 6:2, 7:6 и 6:2 во сетови. На терените во Мелбурн, во…
a1on.mk
Двајца полицајци повредени во Каиро на годишнината од народното востание во Египет
Двајца полицајци се денеска повредени при експлозија на бомба во Каиро, а безбедносните сили брзо ги растераа малубројните демонстранти кои се собраа да ја…
kurir.mk
Нумерологијата ви открива каков ден ве очекува
Нумерологијата ни кажува многу за нашата иднина, но кога личниот нумеролошки број ќе се искомбинира со некој датум, ќе дознаете точно каков ден ве очекува.
mkd.mk
Кастратовиќ задоволна од подготовките, сега фокусот е на дуелот со Лајпциг
Индира Кастратовиќ е задоволна од подготовките во пресрет на продолжението од Лигата на шампионите и дуелот со Лајпциг.
libertas.mk
(ВИДЕО) Георгиевски: Целта на власта е да не оддалечи од НАТО и ЕУ, и да не спои со Србија
Ние сме во полоша состојба отколку што беше Македонија во рамките на Југославија, затоа што јас навистина сметам дека македонските комунисти, барем во…
libertas.mk
Тодоров упадна во ненајавена полноќна посета на кумановската болница, фатил лекар како спие
Mинистерот за здравство Никола Тодоров со членови од неговиот Кабинет, по полноќ, ненајавено ја посетиле Општата болница во Куманово, пренесе Кумановоњус. Како…

Вести во 11 часот

mkd-news.com
УБИЕНИ СИТЕ ПОЛИЦАЈЦИ: Мртви тела насекаде – народот живее во постојан страв!
Мексиканскиот град Хуарез кој три години по ред ја носи титулата најнасилен град на светот, е преполн со криминални картели. Ладнокрво го убиваат секој кој им…
sitel.com.mk
Двајца полицајци повредени во Каиро на годишнината од народното востание во Египет
Двајца полицајци се денеска повредени при експлозија на бомба во Каиро, а безбедносните сили брзо ги растераа малубројните демонстранти кои се собраа да ја…
sitel.com.mk
ФОТО: Се појавија фотки од минатото на Тања Савиќ
Српскиот портал Ало пронајде две фотографии на кои е пејачката Тања Савиќ. Таа денеска изгледа потполно поинаку и убаво, изгледа дека пејачката во минатото не…
sitel.com.mk
Доминација на домашните екипи, Пирс во историјата на НБА лигата
Во НБА лигата синоќа беа одиграни пет натпревари, на кои победи остварија домашните тимови, додека Пол Пирс влезе во историјата на лигата. Шарлот ја забележа…
sitel.com.mk
Екстрадирана Жанета Баша, осудена за трговија со малолетни лица
Грчките органи на прогонот ја екстрадираа 54-годишната Жанета Баша од Гостивар која е пренесена во затворот Идризово на издржување на пресудената затворска…
sitel.com.mk
Северина им е љубоморна на сите Ивани
Атрактивната поп пејачка Северина Вучковиќ за време на нејзиното гостување во емисијата „Премиера“ сподели моменти од нејзиното детство. Кога била во основно…
plusinfo.mk
Секси хороскоп: Кој е најдобриот љубовник во Зодијакот?
Овенот како љубовник е страстен, но малку себичен, Близнаците се креативни, но и малку неверни, Скорпијата е страсна, но и малку опасна… Каков е вашиот…
kurir.mk
Македонката која тераше деца на проституција е екстрадирана
Министерството за внатрешни работи успешно ја заврши екстрадицијата на 54-годишната Жанета Баша од Гостивар. Истата беше преземена од грчките органи на…
a1on.mk
(ВИДЕО) СДСМ Гевгелија: На секој посилен ветер летаат покриви заради половично спроведени тендери
„Јануари е, 2015 година, а нас во државата не изненадуват снегови од 20 сантиметри. Гевгеличани денеска ја почувствуваа негрижата на власта која се фали дека…
a1on.mk
Екстрадирана Жанета Баша, осудена за трговија со малолетни лица
Грчките органи на прогонот ја екстрадираа 54-годишната Жанета Баша од Гостивар која е пренесена во затворот Идризово на издржување на пресудената затворска…
plusinfo.mk
Миленко Неделковски најавува апсење на Заев и Црвенковски?
Сите кадри на БЦ завршија или ќе завршат пред суд и во затвор: Бучко, Велија, Веруш, Слободан Богоевски, Заев..., напиша Неделковски на Фејсбук.
libertas.mk
Незадоволството е како sвер
Профил на македонскиот политичар: Неговото минато е исполнето со молчење поради незнаење затоа што дотогаш ниту некаде прошетал, ниту нешто видел, ниту нешто…
mkd.mk
Грција ни ја предаде Бaша, осудена за трговија со малолетни лица
Министерството за внатрешни работи успешно ја заврши екстрадицијата на 54 годишната Жанета Баша од Гостивар. Таа беше преземена од грчките органи на прогонот и…
sky.mk
ФОТО: Погледнете што се најавува со времето во Февруари 2015
Погледнете што се најавува со времето во Февруари 2015, според популарната страница accuweather.
mkd-news.com
Старица која има 109 години: Aко сакате долг живот избегнувајте мажи
Најстарата жена во Шкотска е Џеси Галан. Таа има 109 години и тврди дека тајната на нејзината долговечност е во тоа што ги избегнувала мажите. Џеси никогаш не…
press24.mk
Средношколи загрејте ги столчињата: Од утре екстерно тестирање - ова се прашањата
Во оваа фаза, со процесот на екстерната проверка на постигањата на учениците, ќе бидат опфатени вкупно 20.567 ученици од завршните години (трета и четврта…
kajgana.com
НБА: 2.000 тројки на Пол Пирс
Повредата на Брендон Џенингс и 2000-та тројка во кариерата која ја постигна Пол Пирс ги одбележаа натпреварите во НБА лигата кои се одиграа во синоќа. Џенингс…
sitel.com.mk
Дознајте си ја иднината според датумот на раѓање
Датумот на кој сте родени открива многу за вашиот карактер и вашата природа. Прочитајте нешто повеќе за вас според датумот на којшто сте родени. 1. Личностите…
sitel.com.mk
Кралски дочек на Обама во Индија
На американскиот претседател Барак Обама денеска во Индија му е приреден „кралски“ дочек, каде ќе престојува во тридневна посета, со цел изградба на…
plusinfo.mk
Во полиција пријавил дека во дворот му врне снег
Портпаролот на полицијата во Норвешка изјави дека во последните денови добиваат урнебесни повици, а голем број од граѓаните се жалат поради работи кои не се во…
mkd.mk
Над 1,5 милион раселени во Украина, Киев ја спречува доставата на хуманитарна помош на истокот (ВИДЕО)
Повеќе од 1,5 милион граѓани биле принудени да ги напуштат своите домови поради конфликтот во југоисточна Украина, се вели во најновиот извештај на…
sky.mk
ВИДЕО: Полицијата излезе со снимка од екстрадирањето на македонката која ја уапси грчката полиција
Министерството за внатрешни работи успешно ја заврши екстрадицијата на 54 годишната Ж.Б. од Гостивар. Истата беше преземена од грчките органи на прогонот и…
sitel.com.mk
Лига 1: Победи на Монпеље и Генгамп
Екипите на Монпеље и Генгамп остварија победи во натпреварите од 22.коло на Француското фудбалско првенство одиграни синоќа. Монпеље убедливо со 4:0 го победи…
sitel.com.mk
Елиминација на Челзи и Манчестер Сити и Тотенхем во 4.коло на ФА купот
Екипите на Братфорд и Мидлсборо направија изненадувања со елиминациите на фаворитите Челзи, Манчестер Сити и Тотенхем во 4.коло на ФА купот. Сензацијата да…
kajgana.com
Апликациите со поголема заработка од филмската индустрија
Апликациите минатата година успеале да остварат заработка нешто поголема од онаа на филмската индустрија во САД. Станува збор за заработка од околу 10…
a1on.mk
Прием за фудбалерите на „Вардар-Виена“ во македонската Амбасада во Австрија
Клубот на македонските иселеници во Виена, „Вардар-Виена“, е победник на интернационалниот турнир во мал фудбал што се одржа деновиве, а на кој учествуваа…
a1on.mk
Доминација на домашните екипи, Пирс влезе во историјата на НБА
Во НБА лигата синоќа беа одиграни пет натпревари, на кои победи остварија домашните тимови, додека Пол Пирс влезе во историјата на лигата. Шарлот ја забележа…
kurir.mk
ФОТО: Македонец стави 9.000 денари за победа на Македонија
Ова добитно ливче го уплатил Македонец кој типувал дека Македонија ќе победи на натпреварот со Австрија.
kafepauza.mk
Мал број луѓе со Даунов синдром можат да пеат, ова девојче е едно од нив
Медисон пее со страст на кој дури и најталентираните ѕвезди можат да му завидуваат и покрај сите препреки, таа го прави тоа успешно....
libertas.mk
Неколку настани за одбележување на роденденот на Тоше
Во организација на Меѓународната фондација „Тоше Проески“, а во чест на неговиот роденден денеска во Спомен домот на Тоше во Крушево ќе се одржи…
libertas.mk
МОН, срам да ви е!
1) Предавам методика на наставата по книжевност (покрај сите други теориски предмети) на мојата Катедра за македонска и јужнословенски книжевности на…
libertas.mk
Русија ја блокира декларацијата на Советот за безбедност на ОН за Украина
Русија го блокира усвојувањето на декларацијата на Советот за безбедност на ОН, со која се критикуваат изјавите на проруски сепаратисти и се осудува…
sky.mk
Докторот спиел, сестрите си пушеле цигари - Тодоров утрово во ненајавена посета во болница
Mинистерот за здравство Никола Тодоров со членови од неговиот Кабинет, по полноќ, ненајавено ја посетиле Општата болница во Куманово. Тој ги посетил Ургентниот…
sitel.com.mk
ВИДЕО: Роналдо маскиран како бездомник изненади дете
Најдобриот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо глумеше бездомник во центарот на Мадрид. Роналдо во еден момент ја извади периката и мустаќите, а потоа гушна…
sitel.com.mk
Победи на фаворитите во шпанската Примера
Екипите кои претендираат за највисок пласман во фудбслакото прветсво на Шпанија, остварија победи во натпреварите од 20.коло во Примера. Гостински победи…
mkd-news.com
3 години мислела дека е мртва: 17 год девојка го раскажува своето страшно искуство!
Тинејџерката Хејли Смит (17) поминала три години од својот живот во убедување дека е мртва, се додека не се излекувала гледајќи ги филмовите на Дизни. Имено,…
mkd-news.com
Американките се повеќе раѓаат близнаци
Американките се почесто раѓаат близнаци, а се верува дека овој тренд се должи на употребата на третмани за плодност и на фактот што тие имаат деца во…
libertas.mk
Македонските ракометари ќе се борат за четвртфинале против Словенија од 16:30
Репрезентациите на Македонија и на Словенија попладнево од 16 часот и 30 минути, ќе се борат за пласман во четвртфиналето на ракометниот Мундијал во Катар. Ова…
kurir.mk
Тодоров во ненајавена посета- доктор во Куманово спиел, сестри пушеле цигари
Mинистерот за здравство Никола Тодоров со членови од неговиот Кабинет, по полноќ, ненајавено ја посетиле Општата болница во Куманово.
plusinfo.mk
Се породи уште една калуѓерка во Италија
Калуѓерка се породила во Италија, откако во болница заминала заради болки во стомакот, а ова е втор таков случај во една година што ја погоди католичката…
libertas.mk
Денеска вонредни парламентарни избори во Грција, Сириза води на анкетите
Девет милиони и 808 илјади Грци денеска гласаат на вонредните парламентарни избори во земјата, јави дописникот на МИА од Атина. Избирачките места, чија бројка…
a1on.mk
Шпанската полиција уапси четворица осомничени членови на џихадистичка група
Шпанската полиција вчера во севрноафриканската енклава Сеута уапси четворица осомничени џихадисти, сите шпански државјани од мароканско потекло, кои формирале…
a1on.mk
Бајден и Порошенко се согласија за зајакнување на санкциите против Русија
Американскиот потпретседател Џо Бајден и украинскиот претседател Петро Порошенко за време на вчерашниот телефонски разговор се договориле да работат за…
press24.mk
Ќе возиме ли од утре уште поевтин бензин?
Регулаторната комисија за енергетика и овој понеделник ќе одреди нова цена на горивата. Последната одлука на Регулаторната комисија беше бензинот и дизелот да…
press24.mk
Докторот спиел, сестрите си пушеле цигари - ненајавена посета на Тодоров во Куманово
Полноќната контрола утврдидила дека не е во функција тетра-радиостаницата која е наменета за комуникација меѓу Итната медицинска помош и Ургентниот центар во…
sitel.com.mk
Бајден и Порошенко се согласија за зајакнување на санкциите против Русија
Американскиот потпретседател Џо Бајден и украинскиот претседател Петро Порошенко за време на вчерашниот телефонски разговор се договориле да работат за…
kafepauza.mk
Дами и господа, ви го претставуваме Холивуд Андерсон, музички талент кој никогаш нема да го заборавите
За време на аудициите во Њујорк, судиите и публиката од ТВ шоуто „American Idol“ добиле неверојатно изненадување во форма на уличен свирач кој се претставил…
mkd.mk
Дениќ го пријави Цехте на местото од Бомбач
Селекторот на словенечката репрезентација, Борис Дениќ направи измена во составот во пресрет на дуелот со Македонија, Клемен Цехте на местото од Деан Бомбач.
a1on.mk
(ВИДЕО) АО: Рафа „украде“ сет и го „прегази“ Андерсон
Третиот рекет на светот, Рафаел Надал го победи Кевин Андерсон со резултат 7:5, 6:1, 6:4 во осминафиналето на Австралија Опен. Одлучувачки беше првиот сет кога…
libertas.mk
И денеска дожд, на планините повремен снег
Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, на планините повремен снег, а на некои повисоки места ќе има повремен дожд и…
libertas.mk
Штетата на мостот санирана, нормализиран сообраќајот на патот Радовиш-Штип
Штетата на мостот на патниот правец Радовиш – Штип поради која сообраќајот се одвиваше по една коловозна лента е санирана и тој се одвива нормално, информираат…
sky.mk
Отворени денови со катастарот во Скопје
Агенцијата за катастар на недвижности ќе организира отворени денови за граѓаните од Скопје, почнувајќи од утре па до 30 јануари во периодот од 9 до 17 часот во…
kurir.mk
Урнебесно – во полиција пријавил дека во дворот му врне снег
Портпаролот на полицијата во Норвешка изјави дека во последните денови добиваат урнебесни повици, а голем број од граѓаните се жалат поради работи кои не се во…
plusinfo.mk
Балетска претстава за деца „Петар Пан“ во МОБ
Во Македонската опера и балет денеска во 12 часот ќе се одржи балетската претстава за деца „Петар Пан“ во која настапуваат солисти и балетскиот ансамбал на МОБ.
plusinfo.mk
Осум карактеристики на вистински културните луѓе
„Животот има свои услови. За да биде човек прифатен меѓу образованите луѓе, мора да биде културен“, порачува во едно писмо рускиот писател Антон Павлович Чехов…
sky.mk
Еве што ќе се случува со времето попладне
Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Вести во 10 часот

mkd-news.com
Ова ќе ве воодушеви – секогаш чорапите средени на мегдан
Ако имате проблем со сложување чорапи или сакате да научите еден супер трик како едноставно и уредно да ги сложите, погледнете го видеото…    …
mkd.mk
Лавовска нежна прегратка како благодарност за спасениот живот (ВИДЕО)
Ако случајно не сте знаеле, вака изгледа кога ќе ве прегрне лав. Секако ќе помислите дека станува повторно збор за Кевин Ричардс, кој е експерт за лавови, но…
a1on.mk
Најголемата скара на светот понудена на аукција
Најголемата скара на светот, на која истовремено може да се подготват четири тони месо, е понудена на онлајн аукција за 350.000 долари. Огромната скара, која…
mkd.mk
Литванци ќе го судат дуелот помеѓу Македонија и Словенија
Литванските судии Миндаугас Гателис и Ваидас Мазеика ќе ја делат правдата на осминафиналниот дуел помеѓу Македонија и Словенија.